Prasidėjo Algirdo Šociko turnyras

2018 gegužės 17

Kauno sporto halėje prasidėjo jau 22 metus iš eilės vykstantis tarptautinis Algirdo Šociko vardo turnyras. Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios kategorijos turnyre kovoja 60 boksininkų iš 10 valstybių.

Pirmą turnyro dieną į ringą kopė aštuoni Lietuvos boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 64 kg Laimonas Raibikis po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo baltarusiui Dmitrijui Deškevičiui.

Net trys lietuviai kovojo svorio kategorijos iki 75 kg ketvirtfinaliuose. Vytautas Balsys vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo ukrainietį Volodymyrą Mandziuką. Pusfinalyje V. Balsys susitiks su prancūzu Christofu Fatakiu, kuris ketvirtfinalyje 5:0 įveikė lietuvį Kristupą Ivanauską. Nesėkmę patyrė ir Lukas Petrauskas, jis 0:5 pralaimėjo moldavui Viktorui Karapcevskiui.

Svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinaliuose pirštines surėmė lietuviai. Praėjusių metų A. Šociko turnyro čempionas Kęstutis Pūkas taškais 1:4 pralaimėjo Ąžuolui Zubei. Kitoje kovoje Paulius Zujevas 5:0 pranoko Tomą Sinkevičių.

Ketvirtadienį nuo 16.00 val. vyksiančiuose pusfinaliuose kovos devyni Lietuvos boksininkai.

Penkis kartus A. Šociko turnyrą laimėjęs Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg) susitiks su anglu Callumu Thompsonu. Kitame šios svorio kategorijos pusfinalyje Gilvinas Lukošiūnas kovos su moldavu Ionu Ursu.

Tituluočiausias Lietuvos boksininkas, olimpinių žaidynių ir Europos čempionatų prizininkas Evaldas Petrauskas svorio kategorijos iki 64 kg pusfinalyje susitiks su baltarusiu Vitalijumi Murashka.

Vytautas Balsys (iki 75 kg) kovos su prancūzu Christofu Fatakiu.

Svorio kategorijoje iki 81 kg Ąžuolas Zubė pirštines surems su ukrainiečiu Pavlo Krupa, o Paulius Zujevas su anglu Georgu Crotty.

Lietuviška kova laukia svorio kategorijos iki 91 kg pusfinalyje. Čia kovos Algirdas Baniulius ir Robertas Jokulys, kitame pusfinalyje Tomas Olberkis susitiks su anglu Lewisu Williamsu.

„Turnyre kovoja labai stiprios Anglijos, Moldovos, Ukrainos rinktinės. Lietuvos rinktinėje taip pat turime favoritų laimėti turnyrą, nes šiais metais surinkome visus stipriausius šalies boksininkus. Tikiu, kad galime laimėti tris ar net keturis aukso medalius. Konkrečių boksininkų pavardžių nenoriu vardinti, lyderių turime ne vieną ir ne du“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

A. Šociko turnyro finalai vyks penktadienį 17.00 val. Finalines kovos rodys DELFI TV.

Sauliaus Čirbos nuotraukos

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius