P.Zujevo medalis prestižiniame turnyre

2019 vasario 11

Lietuvos boksininkai sėkmingai kovojo viename didžiausių Europoje turnyrų. Vengrijoje jau 63-ą kartą surengtame Ištvano Bočkajaus vardo turnyre dalyvavo net 144 boksininkai ir 35 boksininkės iš 27 valstybių, ne tik Europos, bet ir iš Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos.

Debrecene vykusiame turnyre, kuriame kovojo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai, Vinco Murausko treniruojamos Lietuvos komandos garbę gynė 3 boksininkai ir 1 boksininkė.

Bronzos medalį iškovojo Paulius Zujevas. Svorio kategorijoje iki 81 kg pirmoje kovoje lietuvis taškais 4:1 pranoko varžybų šeimininką vengrą Bencą Lukacsy. Pusfinalyje P. Zujevas po labai atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo Arditui Delijajui iš Kosovo ir į finalą nepateko.

Kiti lietuviai liko per žingnį nuo prizininkų pakylos ir užėmė 5-ąsias vietas.

Svorio kategorijoje iki 60 kg Edgaras Skurdelis pirmoje kovoje 4:1 nugalėjo ispaną Jose Quilesbrotoną. Ketvirtfinalyje E. Skurdelis 0:5 pralaimėjo Tailando atstovui Rujakranui Juntrongui.

Užtikrinta pergale turnyrą pradėjo Mantas Valavičius. Svorio kategorijos virš 91 kg aštuntfinalyje lietuvis trečiame raunde įrodė savo pranašumą prieš vengrą Zoltaną Pappą. Ketvirtfinalyje M. Valavičių sustabdė italas Mirko Carbotti, laimėjęs taškais 5:0.

Moterų varžybų svorio kategorijoje iki 69 kg kovojusi Austėja Aučiūtė taškais 0:5 pralaimėjo iki finalo nukeliavusiai rusei Jaroslavai Jakušinai. Lietuvė galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą.

Vieną bronzos medalį laimėję lietuviai kartu su Ispanija ir Graikija komandinėje įskaitoje pasidalijo 20-ą vietą.

Daugiausia medalių iškovojo Rusijos boksininkai: 6 aukso, po 2 sidabro ir bronzos. Antrą vietą užėmė Kazachstano, trečią – Vengrijos rinktinės. Toliau išsirikiavo Ukrainos ir Anglijos rinktinės.

Nuo 1956 metų vykstančiame Ištvano Bočkajaus vardo turnyre teisėjavo ir lietuvis Vilmantas Bobinas.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius