Marijampolės boksui – 90 metų

2017 gegužės 30

Gegužės 24-27 dieną Marijampolėje, kuri šventė iškilmingą bokso jubiliejų, vyko Lietuvos jaunučių vaikinų ir merginų bokso čempionatas. Jaunieji boksininkai išsidalijo medalius 21-oje svorio kategorijoje, merginos kovojo 4-iose svorio kategorijose.

Vaikinų varžybose daugiausia apdovanojimų iškovojo Kauno boksininkai, jų sąskaitoje – 14 medalių: 5 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos. Antrą vietą komandinėje įskaitoje užėmė Vilniaus atstovai – 11 medalių: 3 aukso, 1 sidabro ir 7 bronzos. Trečioje vietoje Jonavos komanda, surinkusi 10 medalių: 2 aukso, 3 sidabro ir 5 bronzos.

Toliau rikiuojasi Marijampolės miestas ir rajonas – 9 medaliai: 2 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos, Panevėžys – 8 apdovanojimai: 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos.

Lietuvos čempionų titulus taip pat iškovojo Telšių, Kalvarijos, Vilniaus ir Kauno rajonų atstovai. Be aukščiau išvardintų miestų ir rajonų atstovų, Lietuvos čempionato prizininkais tapo Alytaus, Šilutės, Kėdainių ir Kretingos boksininkai.

Merginų  varžybose vyko kovos keturiose svorio kategorijose. Dvejose triumfavo vilnietės, kitus du aukso medalius iškovojo Pasvalio ir Kretingos boksininkės._MG_9732

Po Lietuvos čempionato bus formuojama šalies jaunučių rinktinė, kuri treniruojama Vido Bičiulaičio, dalyvaus liepos mėnesį Rumunijoje vyksiančiame Europos moksleivių čempionate.

Lietuvos čempionato metu buvo pagerbti Lietuvos boksui nusipelnę ir 90-ies metų Marijampolės bokso jubiliejų švenčiantys Suvalkijos sostinės ir šio krašto bokso puoselėtojai.

Svarbiausias Lietuvos bokso federacijos apdovanojimas – LBF Garbės ženklas „Už nuopelnus Lietuvos boksui“ įteiktas Marijampolės „bokso tėvu“ vadinamam Juozui Petrauskui.

Apdovanojimai taip pat skirti LBF viceprezidentui Gintautui Statkevičiui, dvejose olimpinėse žaidynėse teisėjavusiam Kęstučiui Bagdanavičiui, taip pat Algirdui Bagdanavičiui, Arvydui Grabauskui, Kazimierui Dakniui, Viktoriui Grinevičiui ir pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių čempionui Ričardui Kuncaičiui.

Lietuvos čempionato prizininkai:

Algimanto Adomaičio nuotraukos:

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius