Lietuvos rinktinės lyderių pergalės

2020 kovo 10

Vilniuje jau 15-us metus iš eilės vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo tarptautiniame bokso turnyre paaiškėjo pirmieji finalininkai.

Kelialapį į finalą iškovojo Lietuvos jaunimo čempionas Ernestas Sinkevičius. Svorio kategorijos iki 49 kg pusfinalyje E. Sinkevičius taškais 4:1 įveikė latvį Raulsą Konstantinovą. Penktadienį „Siemens“ arenoje vyksiančiame finale lietuvis pirštines surems su ukrainiečiu Danylu Družaku. Pusfinalyje ukrainietis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo Vikašą iš Indijos.

Pergales iškovojo ir kiti Lietuvos rinktinės lyderiai. Europos jaunių čempionatuose du medalius iškovojęs Aleksandras Trofimčiukas po atkaklios kovos taškais 3:2 pranoko čeką Milošą Beraneką ir pateko į svorio kategorijos iki 69 kg pusfinalį. Praėjusiais metais D. Pozniako turnyro vicečempionu tapęs A. Trofimčiukas pusfinalyje susitiks su Indijos atstovu Sumitu. Šioje svorio kategorijoje į pusfinalį pateko ir kitas lietuvis Emilis Šileris, kuris ketvirtfinalyje 5:0 nugalėjo lenką Filipą Gokebiewskį. Pusfinalyje E. Šileris susikaus su ukrainiečiu Jurijumi Zacharjevu.

Pergalę iškovojo Simonas Urbonavičius. Svorio kategorijoje iki 81 kg Lietuvos čempionas susitiko su Indijos atstovu Vinitu. Jau antrame raunde ringo teisėjas diskvalifikavo indą už neleistinus veiksmus. Lietuvio varžovas net tris kartus smūgiavo po teisėjo komandos „stop“. Pusfinalyje S. Urbonavičius susitiks su ukrainiečiu Nikita Gorbatenko. Lietuvos ir Ukrainos boksininkai pirštines surems ir kitame šios svorio kategorijos pusfinalyje. Europos jaunimo čempionato prizininkas Gabrielius Savickas susitiks su Matvejumi Razhba.

Skirtingai lietuviams sekėsi svorio kategorijos iki 64 kg ketvirtfinaliuose. Domas Valentinavičius jau antrame raunde nukovė latvį Igorį Novikovą ir pateko į pusfinalį. Ketvirtfinalio barjero neįveikė Lietuvos jaunimo čempionas Nedas Gudomskas, kuris 0:5 pralaimėjo čekui Erikui Suchy. Kitame ketvirtfinalyje Lukas Pusvaškis po atkaklios kovos 2:3 nusileido lenkui Oliwierui Zamojskiui.

Į Europos bokso konfederacijos (EUBC) oficialų varžybų kalendorių įtrauktame D. Pozniako turnyre kovas pradėjo 64 boksininkai iš 9 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos, Škotijos, Kirgizijos ir Indijos. Jie išsidalins medalius 10-yje svorio kategorijų.

Šventinį trečiadienį kovo 11 dieną vyksiančiose kovose į ringą kops 8 lietuviai. Iš viso vyks 12 kovų.