Lietuviui – pasaulio studentų čempionato bronza

2016 spalio 12

Tailande vykusiame pasaulio studentų bokso čempionate kovojo 100 boksininkų ir boksininkių, kurie išsidalijo 13 medalių komplektų (10 vyrų ir 3 merginų svorio kategorijos). Tarp prizininkų pateko ir Lietuvos boksininkas.

Lietuvos rinktinėje, treniruojamoje Vido Bružo, pasaulio studentų čempionate kovojo du lietuviai – Tadas Tamašauskas ir Mantas Valavičius.

Svorio kategorijoje virš 91 kg į Tailandą atvyko tik keturi dalyviai ir tai M. Valavičiui garantavo medalį. Tačiau lietuvis ties pusfinaliu neketino sustoti ir kovoje su rusu Sergejumi Smolinu buvo aktyvesnis bei tikslesnis. Deja, teisėjai buvo palankūs Rusijos boksininkui ir pergalę skyrė M. Valavičiaus varžovui taškais 2:1 (29:28, 29:28, 29:28).

„Man tai buvo pirmos tarptautinės studentų varžybos. Prieš jas sau kėliau aukščiausius tikslus ir tyliai galvojau apie aukso medalį, nes sportinė forma buvo pačiame pike ir jaučiausi labai gerai. Į priekį vedė ir noras aukso medalį padovanoti ką tik gimusiai dukrai. Ringe padariau viską kas buvo mano jėgoms, bet koją pakišo teisėjavimas, – sakė M. Valavičius.

Po kontraversiško teisėjų sprendimo, Lietuvos boksininkas kartu su treneriu prašė organizatorių kovos įrašo, tačiau organizatoriai atsakė, kad dėl techninių kliūčių lietuvio ir ruso kova nebuvo filmuojama.mantas-valavicius

Žingsnio iki medalio trūko T. Tamašauskui. Svorio kategorijoje iki 91 kg lietuvis užėmė 5 vietą. Ketvirtfinalyje T. Tamašauskas po labai atkaklios kovos taškais 1:2 (28:29, 28:29, 28:29) pralaimėjo Airijai atstovaujančiam Kenetui Okungbowai.

„Gaila, kad jau po pirmos kovos teko atsisveikinti su pasaulio studentų čempionatu. Į čempionatą vykau laimėti aukso medalį ir tikėjausi, kad teisėjas į viršų kels mano ranką, deja, pergalė atiteko varžovui. Ačiū visiems padėjusiems pasirengti šioms varžyboms ir visiems mane palaikiusiems“, – sakė T. Tamašauskas.

Iš viso pasaulio studentų čempionate kovojo 16 valstybių atstovai. Daugiausia medalių iškovojo rusai, jų sąskaitoje 13 medalių – 3 aukso, po 5 sidabro ir bronzos. Antrą vietą su 7 medaliais užėmė kazachai – 3 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos. Pagal iškovotų apdovanojimų skaičių trečioje vietoje liko daugiausia aukso medalių laimėję šeimininkai Tailando boksininkai – 4 aukso ir 2 bronzos. Du aukso medalius iškovojo ukrainiečiai, vieną – Taipėjaus atstovas.

Bronzą laimėję Lietuvos boksininkai komandinėje rikiuotėje kartu su Kinija pasidalijo 12 vietą.

Artimiausios varžybos Lietuvos rinktinės boksininkų laukia lapkričio 3-5 dienomis Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiantis tradicinis Europos čempiono Vitalijaus Karpačiausko tarptautinis turnyras.