Kauniečiai triumfavo jaunimo čempionate

2019 gegužės 01

Kaune paaiškėjo Lietuvos jaunimo vyrų ir moterų čempionato nugalėtojai ir prizininkai. Laikinojoje sostinėje vykusiame čempionate iš viso dalyvavo 100 boksininkų ir 23 boksininkės. Vaikinai kovojo 10-yje svorio kategorijų, merginos medalius išsidalijo 7-iose svorio kategorijose.

Bendroje čempionato įskaitoje daugiausia medalių iškovojo pirmenybių šeimininkai. Kauno boksininkai ir boksininkės laimėjo 17 medalių: 7 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos.

Komandinėje įskaitoje antrą vietą užėmė Pasvalio boksininkai, jų sąskaitoje 4 apdovanojimai: 2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos. Trečioje vietoje – Kretingos atstovai su 5 medaliais: 2 aukso ir 3 bronzos. Du aukso ir vienas bronzos medaliai lėmė ketvirtą vietą Šilutės komandai. Po vieną aukso apdovanojimą čempionate iškovojo Vilniaus, Marijampolės, Kėdainių ir Tauragės atstovai.

Didžiausia intriga laukė vaikinų svorio kategorijoje iki 69 kg. Čia susitiko 2017 m. Europos jaunių čempionate medalius iškovoję visaginietis Aleksandras Trofimčiukas ir kaunietis Romanas Kudriavecas. 2017 m. Europos čempionate lietuviai kovojo skirtingose svorio kategorijose – A. Trofimčiukas tapo Europos vicečempionu svorio kategorijoje iki 70 kg, o R. Kudriavecas laimėjo bronzą svorio kategorijoje iki 63 kg. A. Trofimčiukas Europos jaunių čempionato prizininku tapo ir 2018 metais.

Metais anksčiau į jaunimo amžiaus grupę perėjusio R. Kudriaveco sukaupta patirtis padėjo nugalėti šių metų Lietuvos jaunimo čempionate. Finalinėje kovoje R. Kudriavecas nugalėjo A. Trofimčiuką po atkaklios kovos taškais 3:2.

Čempionato metu buvo išrinktas ir naujasis Lietuvos jaunimo rinktinės treneris. Juo tapo Vidas Bičiulaitis, kuris šiame poste pakeitė iki tol rinktinei vadovavusį Julių Kibą.

V. Bičiulaičio treniruojama Lietuvos jaunimo rinktinė pradės pasiruošimą svarbiausioms šių metų tarptautinėms varžyboms – rugsėjo mėnesį Bulgarijoje vyksiančiam Europos čempionatui.

Lietuvos jaunimo čempionato nugalėtojai:

Vaikinai:
Svorio kategorija 46-49 kg – Ernestas Sinkevičius (Pasvalys)
Svorio kategorija iki 52 kg – Deimantas Baravykas (Marijampolė)
Svorio kategorija iki 56 kg – Lukas Simonavičius (Kaunas)
Svorio kategorija iki 60 kg – Nedas Gudomskas (Kaunas)
Svorio kategorija iki 64 kg – Erikas Laurikietis (Kaunas)
Svorio kategorija iki 69 kg – Romanas Kudriavecas (Kaunas)
Svorio kategorija iki 75 kg – Lukas Kamnevas (Kaunas)
Svorio kategorija iki 81 kg – Gabrielius Savickas (Kaunas)
Svorio kategorija iki 91 kg – Aras Dudėnas (Pasvalys)
Svorio kategorija virš 91 kg – Džiugas Liutkus (Šilutė)

Merginos:
Svorio kategorija 48-51 kg – Brigita Dobrovolskytė (Kaunas)
Svorio kategorija iki 57 kg – Justina Žvigaitė (Kėdainiai)
Svorio kategorija 57-60 kg – Kamilė Poškauskytė (Vilnius)
Svorio kategorija iki 64 kg – Mantė Butktė (Tauragė)
Svorio kategorija 69-75 kg – Karolina Paulauskaitė (Kretinga)
Svorio kategorija iki 81 kg – Gabrielė Diekontaitė (Kretinga)
Svorio kategorija virš 81 kg – Emilija Marcinkutė (Šilutė)

Evaldo Šemioto nuotraukos

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius