Iš Baltarusijos su bronzos medaliais

2017 vasario 13

Kaimyninėje Baltarusijoje ketvirtą kartą surengtas tarptautinis nusipelniusio šios šalies trenerio Anatolijaus Kolčino vardo turnyras. Oršos mieste vykusio turnyro U22 amžiaus grupėje varžėsi trys, Miroslavo Krepštulio treniruojami Lietuvos boksininkai. Du iškovojo bronzos medalius.

Svorio kategorijoje iki 69 kg (16 dalyvių) Saimonas Banys iškovojo dvi pergales prieš turnyro šeimininkus baltarusius. Aštuntfinalyje pasvalietis įtikinamai taškais 5:0 nugalėjo Arturą Zajevą, ketvirtfinalyje taškais 4:1 pranoko Olegą Kostiukvoskį. Pusfinalyje S. Banys taškais 0:5 turėjo pripažinti vėliau turnyro čempionu tapusio ruso Issa Jevlojevo pranašumą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Dar vieną bronzos medalį laimėjo Tomas Olberkis. Svorio kategorijoje iki 91 kg (5 dalyviai), šilutiškiui burtai lėmė tiesioginį kelialapį pusfinalį. Kovoje dėl vietos finale T. Olberkis po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo 2013 m. pasaulio jaunių vicečempionui ir 2014 m. jaunimo olimpinių žaidynių dalyviui baltarusiui Maksimui Kozlovui. Lietuviui nepavyko atsirevanšuoti baltarusiui už pralaimėjimą 2014 m. pasaulio jaunimo čempionate Ukrainoje.

Tituluotas varžovas teko svorio kategorijoje iki 56 kg (8 dalyviai) kovojusiam Artūrui Zinkovskiui. Pirmoje kovoje kėdainiškis susitiko su Rio de Žaneiro olimpiados dalyviu, 2015 m. pasaulio čempionato prizininku ir Europos žaidynių vicečempionu Dmitrijumi Asanovu. Lietuvis pralaimėjo turnyro čempionu tapusiam baltarusiui taškais 0:5 ir galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą.A.Kolchino turnyras_apdovanojimai

Lietuvos boksininkams tai buvo vienas iš pasirengimo etapų kovo 13-22 d. Breiloje (Rumunija) vyksiančiam Europos jaunimo U22 čempionatui, kuris atnaujinamas po penkerių metų petraukos.

A. Kolčino turnyre dešimtyje svorio kategorijų net aštuonis aukso medalius iškovojo Rusijos boksininkai. Dvejose svorio kategorijose čempionais tapo turnyro šeimininkai baltarusiai.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius