A.Šociko turnyro finale kovos 9 lietuviai

2019 gegužės 17

Tarptautiniame Algirdo Šociko turnyre liko lemiamos finalinės kovos. Penktadienį Kauno sporto halėje vyksiančiuose finaluose kovos net devyni Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes trijų svorio kategorijų finaluose Lietuvos boksininkai susikaus tarpusavyje.

Jau septinto A. Šociko turnyro čempiono titulo siekiantis Edgaras Skurdelis svorio kategorijos iki 60 kg finale pirštines surems su Gilvinu Lukošiūnu. Pusfinalyje E. Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo rusu Gasaną Magomedovą. Lengviau pusfinalio barjerą įveikė G. Lukošiūnas. Jis jau antrame raunde įrodė savo pranašumą prieš latvį Nikitą Androsčuką.

E. Skurdelis ir G. Lukošiūnas susitiko ir praėjusių metų A. Šociko turnyro bei Lietuvos čempionato finaluose. Abu kartus pergales iškovojo E. Skurdelis.

Lietuviškas finalas vyks ir svorio kategorijoje iki 81 kg. Į finalą burtų dėka patekęs Lietuvos čempionas Paulius Zujevas susitiks su Robertu Lioranču. Pusfinalyje R. Liorančas po atkaklios kovos taškais 3:2 įveikė Izraelio boksininką Muhndą Bakry.

Dar vienas lietuviškas finalas laukia svorio kategorijoje iki 52 kg, kur susikaus daugkartinis Lietuvos čempionas Marius Vyšniauskas ir Marius Kontrimas.

Finale kovos čempiono titulą ginantis geriausias 2018 m. Lietuvos boksininkas Vytautas Balsys. Svorio kategorijoje iki 75 kg pusfinalyje V. Balsys užtikrintai 5:0 įveikė švedą Adamą Belalią. Finale V. Balsys kaip ir pernai susitiks su moldavu Viktoru Karapcevskiu. Praėjusių metų finale lietuvis laimėjo taškais 5:0.

Dar vieną įspūdingą pergalę iškovojo Robertas Jokulys. Svorio kategorijos iki 91 kg pusfinalyje Lietuvos čempionas pirmame raunde tris kartus pasiuntė švedą Goraną Babičių į nokdauną ir kova baigėsi jau pirmame raunde. Čempiono titulą ginantis R. Jokulys finale pirštines surems su švedu Gabrieliu Richardsu.

Sunkiausios virš 91 kg svorio kategorijos finale Liudvikas Lagunavičius kovos su danu Givskevu Nielsenu. Pusfinalyje L. Lagunavičius taškais 5:0 nugalėjo ukrainietį Bohdaną Yatsiutą. Tuo tarpu G. Nielsenas tik po atkaklios kovos 3:2 pranoko lietuvį Joną Jazevičių.

Pusfinaliuose pralaimėjimus patyrė svorio kategorijoje iki 64 kg kovoję Lietuvos boksininkai. Laimonas Raibikis 2:3 pralaimėjo moldavui Michailui Cvasiucui. Kitame šios kategorijos pusfinalyje lietuvis Alanas Plavko 0:5 turėjo pripažinti Europos čempionato prizininko moldavo Dmitrijaus Galagoto pranašumą.

Finalai Kauno sporto halėje penktadienį prasidės 18.00 val.

A. Šociko turnyras organizuojamas jau 23 metus iš eilės. Prieš ketverius metus jam suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A turnyro kategorija.

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius