Europos moksleivių čempionate kovojo 6 lietuviai

2018 birželio 01

Europos moksleivių čempionate kovojo net 314 boksininkų ir boksininkių iš 26 valstybių. Albenoje (Bulgarija) vykusiame čempionate berniukai kovojo 20 svorio kategorijų, mergaitės – 12 svorio kategorijų.

Lietuvai Europos pirmenybėse atstovavo 6 boksininkai, treniruojami Miroslavo Krepštulio, Eduardo Špakovo ir Adomo Baltrimavičiaus. Lietuviams pavyko iškovoti vieną pergalę.

Svorio kategorijoje iki 50 kg (15 dalyvių) Simonas Zelenekas iš Kauno raj. aštuntfinalyje vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo rumuną Marianą Falcaru. Ketvirtfinalyje S. Zelenekas pralaimėjo italui Oskarui Brzozokui taškais 1:3 ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Galutinėje rikiuotėje S. Zelenekas užėmė 5 vietą.

Europos čempionate 5 vietą užėmė ir Dan Šablinskij. Vilnietis burtų dėka pateko į svorio kategorijos iki 46 kg (12 dalyvių) ketvirtfinalį, tačiau čia 0:5 pralaimėjo vengrui Lorenzo Konkoly.

Kiti Lietuvos boksininkai pralaimėjo aštuntfinalio kovas. Svorio kategorijoje iki 43 kg (16 dalyvių) kaunietis Armandas Vaitkevičius 0:5 turėjo pripažinti rumuno Alexandro-Emiliano Busuioco pranašumą.

Svorio kategorijoje iki 48 kg (15 dalyvių) jonavietis Nedas Grigorianas po atkaklios kovos taškais 2:3 nusileido airiui Maiklui Johnui.

Vilnietis Dovydas Paškevičius svorio kategorijoje iki 54 kg (17 dalyvių) vieningu teisėjų sprendimu 0:5 pralaimėjo airiui Johnui Garry Fay. Lietuvį nugalėjęs airis nukeliavo iki pusfinalio ir iškovojo bronzos medalį.

Svorio kategorijoje iki 56 kg (17 dalyvių) vilnietį Danilą Smirnovą taškais 5:0 įveikė gruzinas Giorgi Akhalaia.

Europos moksleivių čempionate teisėjavo lietuvis Anatolijus Kriukovas.

Komandinėje rikiuotėje užtikrintą pergalę iškovojo Rusijos atstovai, jų sąskaitoje – net 32 medaliai. Vaikinų varžybose rusai susišlavė 20 medalių (14 aukso, po 3 sidabro ir bronzos). Merginų varžybose rusės laimėjo 12 apdovanojimų (6 aukso, 5 sidabro ir 1 bronzos).

Antrą vietą komandinėje įskaitoje užėmė Ukraina (21 medalis), trečią – Airija (14 medalių).

Iš viso medalius Europos moksleivių čempionate iškovojo 15 valstybių atstovai.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius