Duris atvėrė nauja bokso salė

2017 rugsėjo 15. Parengė Redakcija

Lietuvos sostinė pagaliau gali pasigirti modernia bokso sale. Trenerio Miroslavo Krepštulio iniciatyva Karoliniškėse (A. J. Povilaičio g. 20) atidaryta nauja „Royal vaikų bokso klubas“ salė, kurioje kasdien daugėja sportuojančių vaikų.

„Lietuvos bokso federacija sveikina trenerį Miroslavą Krepštulį, kuris įdėjo daug pastangų kartu su savo bendraminčiais ir su rėmėjų pagalba įrengė puikią bokso salę. Tokios iniciatyvos daug prisideda prie bokso populiarumo ir linkime treneriui, kad čia išaugtų čempionai, kurie garsins Lietuvą, o Lietuvos bokso federacija kiek galėdama prisidės prie tokių iniciatyvų“, – sveikino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.PL4_5371

Originaliai boksininkus pasveikino salės atidaryme dalyvavęs Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius.

„Dovanoju jums pintinę kriaušių ir obuolių. Kriaušių ringe jau turite, linkiu, kad varžovai prieš jus kristų kaip obuoliai“, – linkėjo L. Kvedaravičius.

Treneris M. Krepštulis interviu boksofederacija.lt svetainei neslepia, kad įrengti tokią salę buvo jo svajonė ir tikisi, kad sportuojančių vaikų vis daugės ir boksas bus toks pat populiarus, kaip legendinių boksininkų Dano Pozniako ir Algirdo Šociko laikais.

 • Treneri, kada ir kaip kilo idėja įrengti bokso salę?
 • Apie tokią salę svajojau nuo tada, kai pradėjau dirbti treneriu. Svajonė pradėjo realizuotis šių metų pradžioje, kai suradome patalpas ir jas pradėjome įrenginėti. Džiaugiamės, kad tikslai buvo pasiekti, nes norėjome salę atidaryti mokslo metų pradžioje, kad vaikai, ieškantys naujos veiklos, galėtų rinktis boksą. Ieškojom patogios vietos, kad vaikai ir jų tėvai galėtų lengvai pasiekti salę ir susisiekimas nebūtų problema. Šalia salės yra autobusų ir troleibusų stotelės į abi Laisvės prospekto puses ir salė yra gan lengvai pasiekiama.
  PL4_5717

 

 • Ar Vilniuje trūksta tokių specializuotų sporto salių?
 • Idėja ir kilo dėl to, kad Vilniuje nebeliko kur vaikams treniruotis. Anksčiau vienintelė bokso salė sostinėje buvo Naujojoje Vilnioje, bet jos neliko ir Vilniaus boksininkai liko be normalių sąlygų treniruotis. Stengėmės pakeisti šią situaciją ir padarėme viską, kas nuo mūsų priklausė ir suteikėme kuo geresnes sąlygas vaikams. Įrengta beveik 400 kvadratinių metrų bokso salė su visa reikalinga įranga, su modernia ventiliacija, rūbinėmis ir dušais. Čia galima rengti varžybas ir Lietuvos rinktinių treniruočių stovyklas. Labiausiai norėčiau padėkoti bendraminčiams ir rėmėjams, kurie visada tikėjo šiomis idėjomis ir be jų palaikymo negalėtum to sukurti bokso treniruotes lankantiems vaikams ir jaunimui. Tikiu, kad šioje salėje išaugs boksininkai, kurie pratęs mūsų sporto šakos tradicijas ir garsins Lietuvą pergalėmis tarptautinėse varžybose.

 

 • Ar yra pakankamai vaikų ir jaunimo, kurie lanko bokso treniruotes?
 • Pas mus sportuoja vaikai nuo 8 metų, treniruotės rengiamos ir Ozo sporto gimnazijos boksininkams ir suaugusiems. Mes tik nuo rugsėjo pradėjome rinkti naujas grupes ir jaučiamas didelis tiek vaikų, tiek ir tėvų susidomėjimas. Pastaruoju metu keičiasi požiūris į boksą ir sportuojančių vaikų skaičius vis auga. Tėvai supranta, kad boksas – ne tik kovinė, bet ir intelektuali sporto šaka, reikalaujanti ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir greito mastymo, numatymo ką darys varžovas. Boksas tampa vis labiau patrauklus įvairaus amžiaus žmonėms ir jį vis labiau pamilsta netgi merginos. Jos taip pat laukiamos mūsų klube.

 

 • Kiek trenerių dirba bokso klube?
 • Šiuo metu dirba du treneriai, bet tikimės, kad trenerių skaičius augs tolygiai su sportuojančių vaikų skaičiumi. Vicemeras atidaryme pažadėjo, kad bus skirtas etatas dar vienam treneriui. Savivaldybės palaikymas labai svarbus, norint pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo į treniruotes.

 

 • Kokie jūsų tikslai ir kokia klubo vizija?
 • Boksas visada buvo tarp populiariausių sporto šakų Lietuvoje. Pirmasis Lietuvos olimpinis čempionas yra būtent boksininkas – Danas Pozniakas. Į jo kovas stadione rinkdavosi pilnas Vilniaus „Žalgirio“ stadionas, į Algirdo Šociko kovas visų norinčių nesutalpindavo Kauno sporto halė. Aišku, tokio populiarumo šiuo metu tikėtis būtų naivu, bet kodėl apie tai nesvajoti. Todėl ir mes dirbame tam, kad pratęstume šlovingas bokso tradicijas. Boksininkai – vieni iš nedaugelio, kurie dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Svajojame, kad ir mūsų klube užaugs būsimi olimpiečiai.

 

„Lietuvos ryto TV“ reportažas apie bokso salės atidarymą

Alfredo Pliadžio nuotraukos