Tamulio turnyro čempionais tapo 4 lietuviai

2019 rugpjūčio 13

Kaune vyko jubiliejinis legendinio Lietuvos boksininko – olimpinių žaidynių vicečempiono bei daugkartinio Europos čempiono Ričardo Tamulio vardo bokso turnyras. Šiais metais turnyras surengtas jaunimo amžiaus grupėje, anksčiau R. Tamulio turnyre kovojo jauniai.

Turnyre, kuriame kovojo 65 boksininkai iš 12-os valstybių, išdalinta 12 medalių komplektų. Kovos vyko dešimtyje svorio kategorijų, tačiau dvi svorio kategorijos dėl dalyvių gausos buvo suskirstytos į dvi grupes.

Lietuvos boksininkai iškovojo 14 medalių: 4 aukso, 3 sidabro ir 7 bronzos. Tris aukso apdovanojimus pelnė Velso boksininkai, po du – lenkai ir rusai, vieną – baltarusis.

Lietuviai laimėjo ir asmeninius prizus. Geriausiu turnyro boksininku išrinktas Nedas Gudomskas, techniškiausio boksininko titulas atiteko lenkui Mateuszui Bereznickiui. Geriausiu Lietuvos komandos boksininku išrinktas Lukas Simanavičius, geriausiu užsienio komandų atstovu – valas Ioanas Croftas. Prizas už valią siekiant pergalės įteiktas Gelmiui Adomkevičiui.

Geriausiu turnyro boksininku išrinktas Nedas Gudomskas.

Svorio kategorijos iki 49 kg (2 dalyviai) finale lietuvis Ernestas Sinkevičius taškais 0:5 pralaimėjo rusui Robertui Bedalianui.

Svorio kategorijos iki 52 kg (5 dalyviai) finale rusas Rajalas Mamedovas 5:0 įveikė lenką Gabrielį Blezieną. Bronzos medalis įteiktas Deimantui Baravykui, kuris burtų dėka pateko į pusfinalį ir čia 0:5 pralaimėjo G. Blezienui.

Svorio kategorijoje iki 56 kg (6 dalyviai) čempionu tapo Lukas Simonavičius. Lietuvis ketvirtfinalyje 4:1 nugalėjo lenką Pawelą Brachą, pusfinalyje jau pirmame raunde įrodė savo pranašumą prieš suomį Kristianą Asulą. Finale L. Simonavičius vieningu teisėjų sprendimu 5:0 pranoko Velso boksininką Billį Winsworthą.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (6 dalyviai) čempiono titulą apgynė Nedas Gudomskas. Ketvirtfinalyje lietuviui be kovos atiteko pergalė prieš estą Matvejų Starikovą. Pusfinalyje N. Gudomskas 5:0 nugalėjo lenką Benjaminą Zarzeczny, o finale taip pat užtikrintai 5:0 įveikė žydą Akramą Ghazį.

Svorio kategorijos iki 60 kg B grupėje (4 dalyviai) finale susitiko lenkai. Oliwieris Zamojskis 5:0 įveikė tautietį Danielį Dokowy. Pusfinaliuose pralaimėjusiems lietuviams Armandui Bielskui ir Markui Užkuraičiui įteikti bronzos medaliai.

Svorio kategorijos iki 64 kg (6 dalyviai) iki finalo prasibrovė Erikas Laurikietis. Ketvirtfinalyje lietuvis 5:0 pranoko šveicarą Jasoną Kuogo, pusfinalyje 4:0 įveikė suomį Jerį Niemelaineną. Finale E. Laurikietis po atkaklios kovos 2:3 pralaimėjo baltarusiui Vadzimui Kurbachovui.

Svorio kategorijos iki 64 kg B grupėje (5 dalyviai) triumfavo valas Ionas Croftas. Bronza atiteko pusfinalyje baltarusiui Romanui Vysotskiui pralaimėjusiam Lukui Kazakevičiui.

Svorio kategorijos iki 69 kg (7 dalyviai) bronzos medalį laimėjo Romanas Kudrevecas. Ketvirtfinalyje R. Kudrevecas 3:2 įveikė lenkią Michalą Jarlinskį. Pusfinalyje lietuvį taškais 3:2 nugalėjo suomis Aksa Makela. Finale suomis pralaimėjo čempionu tapusiam Velso atstovui Garanui Croftui.

Svorio kategorijoje iki 75 kg (8 dalyviai) burtai jau ketvirtfinalyje suvedė du lietuvius Luką Kamnevąir Aleksandrą Trofimčiuką. Atkakli kova baigėsi L. Kamnevo pergale taškais 3:2. Pusfinalyje L. Kamnevas 5:0 nugalėjo šveicarą Čaparą Karčaną. Finale lietuvis 0:5 pralaimėjo valui Taylorui Bevanui ir tenkinosi sidabro medaliu.

Svorio kategorijoje iki 81 kg (7 dalyviai) čempiono titulą iškovojo Gabrielius Savickas. Ketvirtfinalyje lietuvis jau pirmame raunde nokautavo vokietį Calito Cumičių. Pusfinalyje G. Savickas 4:1 įveikė suomį Nikitą Nystedtą, o finale 3:2 pranoko rusą Nikitą Maleną. Bronzos medalis įteiktas pusfinalyje N. Malenos pranašumą turėjusiam pripažinti Gelmiui Adomkevičiui.

Svorio kategorijoje iki 91 kg (4 dalyviai) triumfavo Aras Dudėnas. Pusfinalyje A. Dudėnas 5:0 nugalėjo žydą Nicką Rambaumą, o finale taškais 3:2 pranoko lenką Mateuszą Bereznickį.

Svorio kategorijoje virš 91 kg (5 dalyviai) burtai ketvirtfinalyje suvedė lietuvius Nojų Ivanauską ir Luką Džiugą. Pergalė be kovos atiteko N. Ivanauskui. Pusfinalyje lietuvis 0:5 pralaimėjo suomiui Danilui Rantanenui ir tenkinosi bronzos medaliu. Lietuvį įveikęs suomis finale pralaimėjo lenkui Oskarui Koperai.

R. Tamulio turnyras Lietuvos jaunimo rinktinei buvo viena paskutinių repeticijų prieš Europos čempionatą, kuris rugsėjo 2-11 dienomis vyks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Vido Bičiulaičio treniruojamos Lietuvos rinktinės gretose Europos čempionate kovos 7 boksininkai.

Evaldo Keturakio nuotraukos

[ngg src=”galleries” ids=”19″ display=”basic_thumbnail”]

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius